Održan humanitarni koncert “Za naše udruge”

Pod nazivom „Za naše udruge“, a u organizaciji Udruge za Down sindrom Virovitičko- podravske županije, Rekreativne udruge Veseli pokreti i Udruge za ranu intervenciju u djetinjstvu Virovitičko- podravske županije „Prvi znak”, u petak, 4. travnja, u dvorani Glazbene škole „Jan Vlašimsky“ u Virovitici održan je humanitarni koncert na kojem je svoj neizmjerni glazbeni talent predstavio Perica Mihaljević, pijanist i profesor klavira, a ujedno i inicijator ove hvalevrijedne akcije. U uvodnom dijelu programa, u ime udruga, sve posjetitelje toplo je pozdravila Stanislava Đurčević, ujedno i predsjednica Udruge „Prvi znak“ te uvela nazočne u koncertni dio na kojem je uz Pericu Mihaljevića nastupila i Barbara Šarić, učenica šestog razreda Osnovne Glazbene škole „Jan Vlašimsky” uz mentorstvo Mirjane Dizdarević.

Ljubitelji klasične glazbe tom su prigodom mogli uživati u izvedbama glazbenih djela slavnog poljskog skladatelja i pijanista Frédérica Chopina koji je u svoje doba bio prepoznat kao utjelovljenje romantičnog umjetnika. Uz koncertni dio, posjetitelji su mogli saznati više o radu udruga organizatora o kojima su više kazale Stanislava Đurčević i Sandra Matošina Borbaš, predsjednica Udruge za Down sindrom Virovitičko- podravske županije. Sva prikupljena sredstva ovim humanitarnim koncertom donirat će se udrugama koje rade s djecom s teškoćama u našoj županiji. (www.icv.hr)