Natjecanja

NAGRADE UČENIKA U ŠKOLSKOJ GODINI 2017./2018.

REGIONALNA NATJECANJA

  1. Na 55. regionalnom natjecanju komornih sastava koje je održano 9.studenog u Bjelovaru, Glazbenu školu Jan Vlašimski predstavila su 4 komorna sastava i postigla slijedeći rezultat:

GLASOVIRSKI DUO:
Lovro Moslavac & Luka Stanjević – I.nagrada (95)
Nastavnik: Svetlana Relić

GLASOVIR ZA 6 RUKU:
Tea Holi & Nina Pocrnić & Lara Ljulj – I.nagrada (97)
Nastavnik: Svetlana Relić

DUO VIOLINA
Tihana Maria Majetić & Ema Boljevčan – II.nagrada (87.33)
Nastavnik: Tomislav Vrabac

BRASS TRIO
Dominik Rob, Petar Furlan, Renato Mlinarić – II.nagrada (86)
Nastavnik: Dražen Štefan

  1. Na 56. regionalnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa u organizaciji Hrvatskog društva i glazbenih i plesnih pedagoga koje se održava od 16. veljače do 03.ožujka 2018. godine, naši učenici ostvarili su sljedeće rezultate:

Ivano Novoselac, I. kategorija, 3. nagrada: 78.60 disciplina harmonika PŠ dr. Marijana Jergovića Pitomača

Marko Siladić, III. kategorija, 3. nagrada: 78.20 disciplina harmonika PŠ dr. Marijana Jergovića Pitomača

Mentor: Mirjana Milinović,

Lovro Dengoricija, III. kategorija, 3. nagrada: 78.80 disciplina harmonika

Mentor: Beatrica Šušak,

Karla Britvić, I. kategorija 2. nagrada disciplina flauta

Mentor: Noemi Toth

Klavirska pratnja: Sanja Spahija

Veronika Brzica, III. kategorija, 2. nagrada: 86.80, disciplina saksofon

Mentor: Ivan Manjkas

Dominik Rob, IV. Kategorija, 2. nagrada: 86.00 bodova, disciplina truba

Mentor: Antonio Baranašić

Klavirska pratnja: Svetlana Relić

Tihana Marija Majetić, II. kategorija, 2. nagrada:86.25 bodova, disciplina violina

Mentor: Tomislav Vrabac

Ivana Mikec, IV. kategorija, 2. nagrada 85,60 bodova, disciplina klarinet

Filip Krznarić, II. kategorija, 1. nagrada 90,40

Mentorica:Marina Novosel

Klavirska pratnja: Sanja Spahija

  1. Na Međuškolskom natjecanju Accordion Fest u Varaždinu, Ivano Novoselac učenik PŠ    dr. Marijana Jergovića iz Pitomače, osvojio je 1. mjesto i zlatnu medalju u kategoriji Minići.

Mentor: Mirjana Milinović

 

DRŽAVNA NATJECANJA

  1. Na 55. državnom natjecanju komornih sastava koje je održano 6. prosinca 2017. na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u organizaciji Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga Glasovirski duo Lovro Moslavac i Luka Stanjević osvojio je drugu nagradu (97,74 boda), a u kategoriji glasovir za 6 ruku drugu nagradu (97,56 bodova) osvojile su učenice Tea Holi, Nina Pocrnić i Lara Ljulj.

      Njihova mentorica je nastavnica Svetlana Relić.

  1. Na 6.Državnom natjecanju učenika osnovnih glazbenih škola “Mladi Padovec”, koje je održano 16. i 17.veljače u Novom Marofu nastupili su naši učenici i postigli izvrsne rezultate:
  • Anica Jurković, bisernica, 1.kategorija,1.nagrada,
  • Lana Černi, bisernica, 1.kategorija,1.nagrada Mentorica: Mirna Mihalković
  • Patrik Radmanić, bisernica, 2.kategorija,2.nagrada. Mentor: Dean Premrl
  • Tihana Maria Majetić, violina, 3.kategorija,3.nagrada. Mentor: Tomislav Vrabac
  • Filip Krznarić, klarinet, 2.kategorija,1.nagrada Mentor: Marina Novosel
  • Dorotea Troha, klavir, 2.kategorija,2.nagrada Mentor: Željka Bančić
  • Ivano Novoselac, harmonika,1.kategorija,2.nagrada,
  • Marko Siladić, harmonika, 3.kategorija,3.nagrada. Mentor: Mirjana Milinović

Korepetitor: Sanja Spahija

  1. Na državnoj smotri učenika solo pjevanja u Sisku 3. ožujka 2018. našu školu predstavila je učenica 2. srednje Gabriela Šipek, sopran uz klavirsku pratnju prof. Sanje Spahija pod mentorstvom profesorice solo pjevanja Kristine Domović
  2. Na 56. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa održanog 20.3.2018. na Muzičkoj akademiji u Zagrebu Glazbenu školu Jan Vlašimsky je predstavljao učenik Filip Krznarić i ostvario odličan rezultat. Filip je u II. kategoriji, disciplina klarinet, osvojio II. nagradu s ostvarenih 97,63 bodova.

Mentorica Marina Novosel, korepetitorica Sanja Spahija

  1. Na 9-tom hrvatskom natjecanju za harmoniku u Daruvaru

Marko Šapina DO Suhopolje u A kategoriji osvojio je 2 nagradu,mentorica Veronika Špiranac te Lovro Dengoricija u C kategoriji 3.nagradu, mentorica Beatrica Šušak.

U kategoriji Petar Pan učenik Ivano Novoselec, mentorica Mirjana Milinović osvojio je 1. nagradu i dobio poziv na Accordion Games od 5.-8.srpnja u Dolenjskim Toplicama.

U istoj kategoriji učenica Anđela Barčan, mentorica Biljana Spasenovski i učenik Borna Belobrk, mentorica Beatrica Šušak osvojili su 2. nagradu.

  1. Pula guitar festival, 19.5.

Ema Barkić, II.kat, 83.40, II.nagrada

Katja Šokrc, II.kat, 82.30, II.nagrada

Nastavnik: Matija Kovač

Kristijan Matković, II.kat, 88.20, II.nagrada

Mateo Osmanović, II. kat, 85.90, II.nagrada

Nastavnik: Mario Petrinjak

Lana Stevanovski, VI.kat, 96.75, I.nagrada

Marta Petrovčić, V.kat, 90.50, I.nagrada

Petra Boljevčan, V.kat, 90.00, I.nagrada

Lucija Dvojak, I.kat, 87.20, II.nagrada

Nastavnik: Zrinko Jurić-Čivro

 

MEĐUNARODNA NATJECANJA

Učenice solo pjevanja Glazbene škole “Jan Vlašimsky” Virovitica osvojile su visoke prve nagrade u predkategoriji na 4. Međunarodnom natjecanju solo pjevača “Vera Kovač Vitkai” u Novom Sadu 10.-12.11.2017.. Magdalena Matković svoju je nagradu zaslužila sa osvojenih 98 bodova, a Gabriela Šipek 95. Talentirane i izvrsne pjevačice na natjecanju su podržale mentorica Kristina Domović i korepetitorica Sanja Spahija.

  1. Na 7. međunarodnom pijanističkom natjecanju Ivan Rijavec, koje je održano 27. i 28. siječnja u Rogaškoj Slatina (SLO) učenici Glazbene škole “Jan Vlašimsky” Virovitica osvojili su prve nagrade, zlatne medalje i prva mjesta u svojim kategorijama.
  • LUKA STANJEVIĆ, 99.50 bodova
  • LOVRO MOSLAVAC, 99 bodova

– Nastavnica: Svetlana Relić

  • MARKO BOLJEVČAN, 99 bodova
  • KLARA VOLENIK, 97 bodova

– Nastavnica: Mirjana Dizdarević Bjelajac

  • SARA VRANIĆ, 96.75 bodova

– Nastavnica: Karolina Petrović

  1. Na Međunarodnom natjecanju klarinetista VIMM 2018. koji je održan u Glazbenoj školi Jan Vlašimsky Virovitica od 03.- 06. 2018. godine Petar Rajnović osvojio je 3. nagradu, Filip Krznarić također je osvojio 3. nagradu a učenica Ivana Mikec priznanje.
  2. Na međunarodnom natjecanju mladih glazbenika Sonus op.4 koje je održano u Križevcima od 3. do 9. veljače u organizaciji Glazbene škole Alberta Štrige Križevci i glazbene udruge Opus, Glazbena škola Jan Vlašimsky predstavila se sa 12 učenika.

Rezultati:

Solfeggio
Nika Dragičević (mentor Barbara Bogojević), kategorija mini – 2. nagrada
Andrea Kovač (mentor Barbara Bogojević), kategorija mini – priznanje
Tena Labuhar (mentor Barbara Bogojević), kategorija III – priznanje
Domagoj Tomišić (mentor Slobodan Radovanović), kategorija IV. – priznanje

Violina
Tihana Marija Majetić (mentori Tomislav Vrabac, korepetitor Sanja Spahija), kategorija II. – 2. nagrada

Harmonika
Ivano Novoselac (mentor Mirjana Milinović), kategorija I. – 1. nagrada PŠ Dr. Marijana Jergovića Pitomača
Lovro Dengoricija (mentor Beatrica Šušak), kategorija III. – 3. nagrada
Marko Siladić (mentor Mirjana Milinović), kategorija III. – 3. nagrada PŠ Dr. Marijana Jergovića Pitomača

Klavir
Marko Boljevčan (mentor Mirjana Dizdarević Bjelajac), kategorija I. – 2. nagrada
Fran Vranić (mentor Karolina Petrović), kategorija I. – 1. nagrada
Klara Volenik (mentor Mirjana Dizdarević Bjelajac), kategorija II. – 1. nagrada
Sara Vranić (mentor Karolina Petrović), kategorija III. – 1. nagrada

 

  1. U izlučnom krugu Međunarodnog natjecanja glazbene mladeži za XXIV.Lions Grand Prix u Zagrebu 15.03.2018. sudjelovale su učenice Tea Holi, Lara Ljulj i Nina Pocrnić, filip Krznarić i Ivana Mikec i Gabriela Šipek.

 

  1. Na Međuškolskom natjecanju Accordion Fest u Varaždinu održanog 17. ožujka 2018. godine, Ivano Novoselac učenik PŠ dr. Marijana Jergovića iz Pitomače, osvojio je 1. mjesto i zlatnu medalju u kategoriji Minići.

Mentor: Mirjana Milinović

  1. U utorak i srijedu 26. i 27. 03. održano je 5. Međunarodno natjecanje tamburaša “Tambura instrumental festival” u Požegi, a naši učenici su ostvarili izvrsne rezultate.

GŠ Jan Vlašimsky Virovitica – rezultati:

Lara Černi, 1.kategorija bisernica – 2.nagrada

Anica Jurković, 1.kategorija bisernica – 2.nagrada

nastavnica: Mirna Mihalković

Patrik Radmanić, 2.kategorija bisernica – 3.nagrada

nastavnik: Dean Premrl

Martin Maljković, 4.kategorija bisernica – 3.nagrada

Dinko Magenhajm, 4.kategorija brač -1.nagrada, 1 mjesto u kategoriji i zlatna medalja

nastavnik: Jurica Perharić

korepetitorica: Sanja Spahija

Tamburaški kvartet, 2.kategorija komornih sastava:

Martin Maljković, 2.sr. bisernica

Sara Novosel, 3.sr. brač

Dinko Magenhajm, 1.sr. E brač

Marko Sklenar, 2.sr. čelo – 1.nagrada

nastavnik: Jurica Perharić

Tamburaški kvartet ostvario je veliki uspjeh i bio je jedan od tri najbolje ocijenjena ansambla u kategoriji komornih sastava tako da se natjecao i za grand prix.

  1. Naši su učenici od 3. do 8. travnja 2018. sudjelovali na Zagreb Guitar Festivalu, međunarodnom gitarističkom natjecanju koje okuplja mlade glazbenike iz cijelog svijeta.

Na natjecanju su udjelovali u tri ketegorije i osvojili sljedeća priznanja:

Samuel Prevedan, II. kategorija srebrni certifikat, Kristian Matković II. kategorija srebrni certifikat, Dorian Leci, , III. kategorija srebrni certifikat, Marta Petrovčić IV. kategorija srebrni certifikat, Petra Boljevčan IV. kategorija srebrni certifikat.

  1. Na 9.međunarodnom natjecanju violinista Poreč fest, naše učenice Tihana Marija Majetić i Ema Boljevčan nastupile su u dvije kategorije. U kategoriji solisti Tihana Marija Majetić osvojila je u 2. kategoriji III. nagradu 76 bodova, a Ema Boljevčan u 3. kategoriji III. nagradu 70,33 boda.

U kategoriji komornih sastava kao violinski duo osvojile su II. nagradu s 85.33 boda i osvojile brončanu medalju.

  1. Na 23. Međunarodnom natjecanju mladih glazbenika Daleki akordi u Splitu od 18.-21. travnja 2018. godine u disciplini pjevanje u 1. kategoriji učenica Leona Sever osvojila je 3. nagradu, a učenica Gabriela Šipek osvojila je 1. nagradu uz pratnju korepetitorice Sanje Spahija pod mentorstvom nastavnice pjevanja Kristine Domović.
  2. Na Međunarodnom natjecanju pijanista „Memorijal Jurica Murai“ u Varaždinu Klara Volenik osvojila je vrijedno priznanje. U natjecateljskoj B kategoriji (11 godina i mlađi) osvojila je 80,84 bodova. Mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac.
  3. Na 43. Međunarodnom susretu harmonikaša 2018. u Puli naši učenici osvojili su 1. i 2. nagradu

Ivano Novoselac, 1. razred GŠ, kategorija Baby, osvojio je 1. nagradu – 93,33 boda.

Mentorica: Mirjana Milinović

Lovro Dengoricija u C2 kategoriji osvojio 2.nagradu. Mentorica Beatrica Šušak.

  1. Na Međunarodnom gitarističkom natjecanju u Sarejevu nastupile su naše učenice Petra Boljevčan, 2.kat koja je osvojila II.nagradu, 88 bodova te

Lana Stevanovski, 3.kat koja je osvojila II.nagradu s 86.6 bodova.

Njihov je nastavnik Zrinko Jurić Čivro.

  1. Na 6. Međunarodnom natjecanju solo pjevača “Lav Mirski” 4. svibnja 2018. u Osijeku u 1. kategoriji učenica Leona Sever osvojila je 2. nagradu, dok je učenica Gabriela Šipek u istoj kategoriji osvojila 1. nagradu, tj. 1. mjesto. Korepetitorica Sanja Spahija i mentorstvo nastavnice Kristine Domović.

 

MEĐUŽUPANIJSKA NATJECANJA

  1. U srijedu 28.02. održala se 5.međužupanijska smotra tamburaša solista i komornih sastava Slavonije i Baranje u Požegi na kojoj su se uspješno predstavili učenici solisti i tamburaški kvartet naše škole:

Anica Jurković, 1.kategorija bisernica

Lara Černi, 1.kategorija bisernica

Mentor: Mirna Mihalković

Patrik Radmanić, 3.kategorija bisernica

Mentor: Dean Premrl

Korepetitorica: Sanja Spahija

Tamburaški kvartet, 2.kategorija komornih sastava:

Martin Maljković, 2.sr. bisernica

Sara Novosel, 3.sr. brač

Dinko Magenhajm, 1.sr. E brač

Marko Sklenar, 2.sr. čelo

Mentor: Jurica Perharić

  1. Učenice naše škole: Klara Volenik (prof.Mirjana Dizdarević Bjelajac) i trio Tea Holi & Nina Pocrnić & Lara Ljulj (prof.Svetlana Relić) sudjelovale su na koncertima u čast velikog skladatelja Johanna Sebastiana Bacha, koji su se održavi 23. i 24. ožujka u Glazbenoj školi u Karlovcu
  2. Na 6.međužupanijskom natjecanju klavirista „Virovitičkoj klavirijadi“koja se održala ožujka 2018.godine  od naših 35 učenika, njih čak 16 osvojilo je prvu nagradu i zlatnu medalju.

U 1. kategoriji I. nagradu osvojili su Rahela Drvenkar (mentorica Svetlana Relić), Una Bjelajac (mentorica Karolina Petrović), Iva Brlas (mentorica Svetlana Relić), Nika Baltić (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac), Ana Vargović (mentorica Daniela Majetić) i Matija Brozović (mentorica Karolina Petrović).

II.nagradu osvojili su Eva Zubak (mentorica Karolina Petrović), Marija Mucak (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac), Roko Predragović (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac), Jan Stilinović (mentorica Teodora Zdeličan), Jakov Blažević (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac) i Lara Pokupić (mentor Zvonimir Gadanec).

U 2. kategoriji I. nagradu osvojili su Nika Dragičević (mentorica Daniela Majetić), Lovro Moslavac (mentorica Svetlana Relić), Fran Vranić (mentorica Karolina Petrović), Marko Boljevčan (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac), Andrea Kovač (mentorica Karolina Petrović) i Marta Tratnjak Bulj (mentor Perica Mihaljević)

  1. nagradu osvojili su Nika Risović (mentorica Daniela Majetić), Sarasvati Bilić (mentorica Karolina Petrović), Neva Barčanac (mentor Zvonimir Gadanec), Julija Tomljanović (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac), Nikolina Kojić (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac), Vanja Mrmoš (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac), Leona Pavelić (mentorica Daniela Majetić) i Sara Železić (mentorica Daniela Majetić).

U 3.kategoriji I. nagradu osvojili su Luka Stanjević (mentorica Svetlana Relić) i Palma Ramljak (mentorica Karolina Petrović).

  1. nagradu osvojili su Dorotea Troha (mentorica Željka Bančić) i Valentina Osterman (mentorica Daniela Majetić).

U 4. kategoriji I. nagradu osvojila je Klara Volenik (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac) sa maksimalnih 100 bodova

  1. nagradu osvojili su Ana Tomašić (mentor Perica Mihaljević) i Karlo Relić (mentorica Karolina Petrović).

U 5. kategoriji I. nagradu osvojila je Sara Vranić (mentorica Karolina Petrović).

  1. nagradu osvojili su Marija Hanić (mentorica Mirjana Dizdarević Bjelajac) i Mrija Nika Turbelija (mentorica Teodora Zdeličan).

U S1 kategoriji I. nagradu osovojila je Tea Holi (mentorica Svetlana Relić).

U S2TO kategoriji I. nagradu osvojila je Tena Labuhar (mentor Zvonimir Gadanec).

  1. Na 2. Klavirskom festivalu Dolce Piano, koji je održan u Belišću, Lovro Moslavac –    osvojio je 1.nagradu, zlatnu medalju i pohvalu  ocjenjivačkog suda za iskreno oduševljen odnos prema glazbi.